Opis zajęć

OPIS ZAJĘĆ PROWADZONYCH W RAMACH PROJEKTU „AKTYWNE PIĄTKOWO – sport to zdrowie!” REALIZOWANEGO ZE ŚRODKÓW WYDZIAŁU SPORTU URZĘDU MIASTA POZNANIA W RAMACH POZNAŃSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2022

 

 

 

Koszykówka

Opis:

Lokalizacja: XV Liceum Ogólnokształcące im. prof. Wiktora Degi na os. Bolesława Chrobrego 107

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów:

zajęcia taneczne

Opis: To zajęcia, które uczą podstaw tańca, kształtują muzykalność, rozwijają świadomość ciała, poprawiają sprawność ruchową, koordynację oraz bardzo pozytywnie wpływają na funkcjonowanie dziecka wśród rówieśników.

Lokalizacja: Klub Seniora "Batory" na os. Stefana Batorego 25A i Klub Osiedlowy "Przyjaciele" na os. Bolesława Chrobrego 110

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów:

zajęcia dla kobiet w ciąży

Opis: Zestaw ćwiczeń o niskim tempie intensywności. Mając na celu wzmacnianie mięśni głębokich oraz pracy z oddechem przygotowującego do porodu. Ćwiczenia przyczyniają się do zmniejszenia dolegliwości ciążowych takich jak: bóle kręgosłupa, bóle obręczy biodrowej, opuchnięte i bolesne łydki. Te bezpieczne ćwiczenia pozwalają na przygotowanie kobiety do porodu naturalnego poprzez wzmocnienie odpowiednich grup mięśniowych, ćwiczenia mięśni dna miednicy, naukę oddychania przeponowego i relaksacji. Na zajęciach szczególnie zwracana jest uwaga na bezpieczeństwo i prawidłowe wykonanie każdego ćwiczenia. Aktywność w ciąży usprawnia poród oraz powrót do formy po porodzie. Ćwiczenia Pilates dedykowane są szczególnie Paniom w 3 trymestrze ciąży oraz wszystkim tym, którzy preferują spokojne tempo ćwiczeń.

Lokalizacja: Studio Jogi Jasna Aura na os. Bolesława Chrobrego 110

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów: jasnaaura@gmail.com lub SMS pod nr tel. 503779340

gimnastyka zdrowotna

Opis: Gimnastyka to najstarsza forma ruchu, która rozwija się od czasów starożytnych. Według definicji terminem gimnastyka określa się ćwiczenia ruchowe, które mają nam zapewnić prawidłową postawę i odpowiednie proporcje sylwetki. 

Lokalizacja: Boisko w Parku Osiedlowym na os. Jana III Sobieskiego pomiędzy blokami 21, 22 i 23

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów:

power body

Opis: Power Body to zajęcia dla osób, które oczekują wysokiej intensywności. Trening skoncentrowany jest zarówno na górnych jak i dolnych partiach ciała. Ćwiczenia wykonywane są przy użyciu wolnych obciążeń, sztang, mini bands, bosu jak również z obciążeniem własnego ciała. Cały trening jest pracą nad zgrabną i smukłą sylwetką, nad gęstością mięśni i spalaniem tkanki tłuszczowej. Osoba zarówno początkująca jak i zaawansowana może liczyć na mocny trening, jednak na miarę swoich możliwości.

Lokalizacja: Sala fitness - Pływalnia Miejska POSiR Atlantis na os. Stefana Batorego 101

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów: kacper.rutkowskisport@gmail.com

sztuki walki z elementami samoobrony

Opis: Samoobrona to forma zajęć dla osób, które interesują się różnymi sztukami i sportami walki oraz systemami samoobrony. Celem zajęć jest zapoznanie się z technikami uderzeń, kopnięć, bloków, dźwigni, duszeń, padów i rzutów oraz nabycie umiejętności zastosowania ich w obronie przed różnymi atakami. Ucząc się technik studenci mają możliwość poznać elementy właściwe dla różnych systemów walki i w przyszłości świadomie wybrać taki, którym chcieliby się zajmować, dostosowując go do własnych zainteresowań oraz możliwości psycho-ruchowych. Duża ilość ćwiczeń kształtujących wszystkie cechy fizyczne pomaga w opanowaniu technik walki oraz wpływa na poprawę ogólnej sprawności fizycznej. Doskonalenie technik walki rozwija zwinność, szybkość, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, odwagę, koncentrację, wytrwałość i odporność na stres. Zapisanie się do grup samoobrony nie ma wymagań wstępnych. Techniki zostały tak dobrane, by były skuteczne w wykonaniu osób różnej płci i o różnych warunkach fizycznych,a jednocześnie stosunkowo łatwe w nauczaniu i niewymagające szczególnych predyspozycji. Podczas tych zajęć będą mogły realizować się zarówno osoby, które szukają sposobu na samodoskonalenie, a także te, które lubią rywalizację.

Lokalizacja: Sala fitness - Pływalnia Miejska POSiR Atlantis na os. Stefana Batorego 101

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów: kacper.rutkowskisport@gmail.com

aqua aerobic

Opis: Zajęcia odbywające się na basenie, dedykowane osobom, które pragną usprawnić swoje ciało. W skład treningu wchodzą ćwiczenia fitness, modelujące oraz rehabilitacyjne. Całości towarzyszy energiczna muzyka, która ułatwia też utrzymanie tempa wykonywanych powtórzeń. Uczestnicy mają też do swojej dyspozycji proste akcesoria. Te zajęcia fitness w wodzie polecamy też osobom ze sporą nadwagą. Woda odciąży stawy, ułatwi wykonywanie ćwiczeń, a jednocześnie pomoże wymodelować ciało i stracić na wadze.

Lokalizacja: Pływalnia Miejska POSiR Atlantis na os. Stefana Batorego 101

Czas trwania: 45 minut

Forma zapisów: SMS pod nr tel. 600 635 594

zumba

Opis: ZUMBA - to niesamowite połączenie tańców latynoamerykańskich z aerobikiem, dzięki którym można spalić nawet 600 kalorii. Łączy ona w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowo prostymi krokami oraz układami tanecznymi, wykonywanymi w doborowym towarzystwie. Zumba to zajęcia fitness poprawiające sylwetkę i pozwalające na zrzucenie zbędnych kilogramów w bardzo atrakcyjny, miły i wdzięczny sposób. Poprzez połączenie w Zumbie energetycznej i motywującej muzyki, w dynamicznych rytmach latynoamerykańskich z wyjątkowymi krokami, oraz ich prostymi połączeniami, zrywa się z monotonią normalnych zajęć grupowych. Zumba to przede wszystkim świetna zabawa – na zajęciach bawimy się jak na „imprezie”, zapominamy o codziennych problemach i upływie czasu oraz nabieramy pewności siebie. Zumba jest dla każdego bez względu na wiek, płeć i posiadaną kondycję. Łatwe do naśladowania kroki taneczne, urozmaicona kompozycja ruchów i energetyczna muzyka wprawia wszystkich w optymistyczny nastrój i pobudza do wspólnej zabawy. Łatwe ćwiczenia sprawiają przyjemność z Zumbowania nie tylko starszym uczestnikom, ale również i tym najmłodszym. W Zumbie nikt nikogo nie rozlicza z kroków, każdy daje z siebie tyle ile jest w stanie dać. Krótko mówiąc Zumba to zajęcia, podczas których każdy uczestnik biorący w nich udział świetnie się bawi, a przy tym pracuje swoim ciałem i każdym mięśniem nad osiągnięciem doskonałej formy fizycznej.

Lokalizacja: Sala fitness - Pływalnia Miejska POSiR Atlantis na os. Stefana Batorego 101

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów: SMS pod nr tel. 792982150

zdrowy kręgosłup

Opis: „Zdrowy kręgosłup” to program ćwiczeń specjalnie przygotowany dla każdej osoby, która chce podjąć aktywność fizyczną minimalizującą bóle pleców lub profilaktycznie im zapobiegać. Trening polecany jest każdemu, bez względu na wiek ani poziom zaawansowania fizycznego. Polecany jest osobom, którym doskwierają nawracające bóle kręgosłupa, gdyż pomoże w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Brak ruchu powoduje, że mięśnie tracą elastyczność i przestają prawidłowo utrzymywać kręgosłup. Każda zdrowa osoba, takimi ćwiczeniami wzmocni szkielet mięśniowy, poprawi sylwetkę oraz samopoczucie. Program zajęć koncentruje się przede wszystkim na zapobieganiu bólom kręgosłupa i wzmacnianiu mięśni posturalnych. Godzina treningu składa się z rozgrzewki, sesji głównej i rozciągania połączonego z relaksacją. Często wykorzystuje się pracę w parach, z piłką lub niewielkimi ciężarkami. Tempo ćwiczeń spokojne i umiarkowane, gdyż oddech powinien być wyrównany i głęboki. Należy się skupić na rozciąganiu i uelastycznianiu mięśni – wspomoże to minimalizowanie dolegliwości bólowych, dotleni i poprawi ukrwienie mięśni, co w efekcie uchroni je przed ewentualnymi kontuzjami.

Lokalizacja: Sala fitness - Pływalnia Miejska POSiR Atlantis na os. Stefana Batorego 101

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów: SMS pod nr tel. 667947045

TBC

Opis: Trening TBC to pewien rodzaj aerobiku. W TBC wykonujemy tradycyjne ćwiczenia aerobowe, których głównym zadaniem jest zwiększenie poziomu tętna (co przyspieszy spalanie kalorii) oraz rzeźbienie mięśni. Pierwszemu etapowi treningu towarzyszy szybka, rytmiczna muzyka, druga część treningu to ćwiczenia w wolniejszym tempie z wykorzystaniem hantli, gum, stepów, czy taśm. Dzięki temu treningowi możemy wyszczuplić całe ciało oraz wzmocnić mięśnie. Oprócz tego świetnie wpływa na poprawę kondycji fizycznej, pomaga w zwalczaniu zbędnych kilogramów oraz ujędrnia całe ciało. Podczas treningu spalimy tkankę tłuszczową, a także zwiększymy siłę i ogólną sprawność fizyczną. Co więcej, ćwiczenia poprawiają poczucie rytmu oraz koordynację ruchów. Ćwiczenia te pobudzają i nie obciążają nadmiernie stawów. Trening TBC to bardzo dobry pomysł dla osób rozpoczynających treningi aerobowe, a także dla wytrwałych sportowców. Podczas treningów kształtujemy swoją sprawność fizyczną i kondycję. W TBC nie ma podziału na zajęcia dla początkujących, czy zaawansowanych - w tym przypadku najważniejsze jest indywidualne, odpowiednie dopasowanie obciążeń i intensywności ćwiczeń do konkretnej osoby. W przypadku osób z problemami z kręgosłupem można dobrać zestaw łagodniejszych ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną.

Lokalizacja: Sala fitness - Pływalnia Miejska POSiR Atlantis na os. Stefana Batorego 101

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów: SMS pod nr tel. 667947045

JOGA DLA DZIECI

Opis: Zapraszamy na cykl jogowych spotkań dla dzieci - "Zabawa i wyciszenie".
Zapewnij swojemu dziecku:
wsparcie rozwoju ruchowego, umiejętność radzenia sobie ze stresem, profilaktykę wad postawy, wzmocnienie i wytrzymałość mięśni, wiarę we własne możliwości, dobrą zabawę. Joga jest sposobem na rozładowanie nadmiaru energii i przekształcenie jej w energię twórczą. Ale przede wszystkim – praktyka jogi to dla dziecka ogromna frajda!

Lokalizacja: Studio Jogi Jasna Aura

Czas trwania: 60 minut

Forma zapisów:  e-mail: jasnaaura@gmail.com lub SMS: 503779340